#Artykuły

MIESIĄCZKA A MIGRENA – POZNAJ NAJWAŻNIEJSZE FAKTY

Migrena to bardzo dokuczliwa dolegliwość, znacznie obniżająca jakość życia. Migrena często utrudnia życie zawodowe, powoduje zmniejszenie wydajność pracy lub całkowicie ją uniemożliwia. Ma także negatywne konsekwencje dla życia rodzinnego. Ataki migreny znacznie utrudniają lub uniemożliwiają wykonywanie prac domowych, co źle wpływa na relację pomiędzy domownikami. Zdarza się także nadal, ze migrena jest przez otoczenie bagatelizowana i nie jest traktowana jako choroba.

Dowiedz się więcej

Terapia hormonalna a PMS - przeciwwskazania i skutki uboczne

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (ang. premenstrual syndrome, PMS) jest grupą bardzo uciążliwych i różnorodnych objawów, które utrudniają funkcjonowanie kobiety w życiu społecznym, zawodowym i rodzinnym. Obecnie dostępnych jest kilka metod leczniczych. Jedną z nich jest terapia hormonalna. Dowiedz się dlaczego nie zawsze można ją zastosować i czemu nie powinna być rozwiązaniem pierwszego rzutu.

Dowiedz się więcej

Ból piersi - jak sobie pomóc i kiedy to powód do niepokoju?

Szacuje się, że około 80% kobiet skarży się na bóle piersi (mastalgia), z tego aż 30% odczuwa dotkliwe, trwające powyżej 5 dni dolegliwości1. W życiu codziennym przekłada się to na aktywność fizyczną, seksualną, a nawet społeczną. Mimo, iż jest to tak powszechny problem, kobiety nie zawsze podejmują próbę ustalenia przyczyny i złagodzenia dolegliwości. Dowiedz się, gdzie szukać pomocy i kiedy może być to powód do niepokoju.

Dowiedz się więcej

Czy PMS może wpływać na libido?

Libido to inaczej popęd seksualny. Od czego zależy? Dlaczego niektórzy nie potrafią żyć bez seksu a dla innych jest to tylko nic nie znaczący dodatek do związku?

Dowiedz się więcej

Czuję, mówię i myślę o sobie

Czy mówimy o wszystkich niepokojących objawach u lekarza? Jak przygotować się do wizyty, czego możemy oczekiwać, czy o kobiecych sprawach można rozmawiać tylko z ginekologiem?

Dowiedz się więcej

20stki kontra 30stki, 40stki – jak dbać o zdrowie

Bycie kobietą to nie jest łatwa sprawa. Niezaprzeczalnie organizm kobiety i mężczyzny różni się, przez co pewne problemy i zagadnienia związane ze zdrowiem dotyczą wyłącznie kobiet. W każdym wieku należy pamietać, aby dbać o siebie - i nie chodzi tu tylko o urodę.

Dowiedz się więcej